Joy Costanza | Kenneth Choi | Kerry Condon
Filmweb sp. z o.o.
http://moviesaq.com/news/Tw%C3%B3rcy+%22Ameryka%C5%84skich+bog%C3%B3w%22+porzucaj%C4%85+serial-126003

Twórcy "Amerykańskich bogów" porzucają serial!

  • Deadline
  • autor: mp
  • Seriale
W środę Michael Green i Bryan Fuller – twórcy "Amerykańskich bogów" – poinformowali ekipę, że odchodzą z serialu. Oficjalne powody tej decyzji nie zostały podane. Nieoficjalnie portal Deadline donosi, że prowadzący pokłócili się z producentami o pieniądze.

gods.jpg


"Amerykańscy bogowie" powstają dla stacji Starz. Pierwszy sezon miał premierę wiosną i bardzo szybko doczekał się decyzji o kontynuacji. Prace nad nią są już zaawansowane. Według portalu Deadline gotowe są scenariusze do mniej więcej połowy z dziesięciu odcinków drugiego sezonu.

Deadline twierdzi także, że FremantleMedia North America (producent serialu) było przerażone tym, że budżet "Amerykańskich bogów" jest porównywalny do "Grę o tron" HBO. Producenci naciskali więc na prowadzących, by poskromili swoje zapędy i zrobili serial tańszy w realizacji. Ci jednak – podobno – nie chcieli się ugiąć.

To już drugi serial Fullera, z którego odchodzi dość nieoczekiwanie. Nie tak dawno porzucił "Star Trek: Discovery" tuż przed rozpoczęciem zdjęć do pierwszego sezonu.

Na razie nie wiadomo, kto będzie nowym prowadzącym "Amerykańskich bogów". Być może zostanie nim Neil Gaiman, którego powieść stanowi podstawę fabuły i który był jednym z producentów wykonawczych pierwszego sezonu. Jednak Anglik jest zajęty innym projektem – serialem "Good Omen", który powstaje dla Amazonu.

3 21

zobacz też: